Niech nikogo nie zmyli tytuł tego artykułu – nasz tekst nie jest skierowany wyłącznie do przedstawicielek płci pięknej! Nie chcemy bowiem przybliżać tutaj sekretów pielęgnacji urody związanych ze skomplikowanymi procedurami kosmetycznymi, zabiegami SPA czy makijażem, a pragniemy poruszyć temat piękna, które wypływa z wnętrza i stanowi przedmiot starań zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Naturalne piękno to przymiot, którego nie sposób sfałszować i wykreować przy pomocy kosmetyków czy innych narzędzi. Nierozerwalnie jest bowiem związane ze zdrowiem – tylko prawidłowo funkcjonujący organizm prezentuje na zewnątrz ten wyjątkowy blask – tajemnicę atrakcyjnego wyglądu.

Nierzadko nie doceniamy wpływu stylu życia, który prowadzimy na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Przez większość dnia nie wstajemy sprzed biurka, unikając aktywności fizycznej, codzienność nie oszczędza stresujących sytuacji, łatwo o nieprzespane noce, a słodycze i słone przekąski zalotnie spoglądają ze sklepowych półek. Tymczasem zmiana diety – wyeliminowanie z menu przetworzonych i niezdrowych pozycji – pozwala w znacznym stopniu poprawić kondycję organizmu, a co za tym idzie – zadbać o własną prezencję. W świadomości społecznej wciąż pokutuje jednak przekonanie – zdrowa dieta = niesmaczna dieta – my natomiast chcemy obalić ten mit. Przedstawiamy bowiem pyszny, a przede wszystkim niezwykle dobroczynny dla organizmu element zdrowego menu – pozbawione cukru, konserwantów i dodatku wody soki owocowe – receptę na piękny wygląd.

Z atrakcyjnym wyglądem kojarzymy między innymi zdrową, gładką, elastyczną, świetlistą cerę o jednolitym kolorycie. Tymczasem wiele osób cierpi z powodu dolegliwości związanych z nadmierną suchością i łuszczeniem się skóry lub, przeciwnie, narzeka na przetłuszczanie się cery i uporczywe zmiany trądzikowe. Natychmiastowe sięganie po suplementy diety i leki to działanie na skróty. Zdecydowanie warto bowiem zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry od wewnątrz – osiągnąć stan, którego nie gwarantuje żaden, nawet najdroższy krem, a dogłębnie nawodnić cerę od środka można po prostu... pijąc!

Nie każdy z nas preferuje surowy smak wody mineralnej. Dlatego też warto sięgać po soki owocowe najwyższej jakości – te pozbawione cukru oraz konserwantów – które stanowić będą bazę wypijanych w ciągu doby 2 litrów płynów. Regularnie spożywane naturalne soki zapewnią prawidłowy poziom nawodnienia organizmu, skutecznie redukując problem suchości skóry, a także znormalizują pracę gruczołów łojowych w przypadku ich nadmiernej aktywności, ograniczając błyszczenie i hamując powstawanie zmian trądzikowych. Właściwe nawodnienie ustroju ma również znaczenie dla kondycji włosów – tylko dobrze odżywiona i nawilżona skóra głowy stanowi zdrowe środowisko dla cebulek włosowych, czyniąc kosmyki gęstymi, elastycznymi, lśniącymi i po prostu pięknymi.

Pozbawione cukru i konserwantów soki owocowe to również bogate źródło witamin i minerałów, stojących na straży atrakcyjnego wyglądu. Witaminy C i E to związki określane mianem antyoksydantów - substancje, które chronią komórki między innymi przed starzeniem, dbając o młodość skóry. Witamina A zapobiega suchości i łuszczeniu się cery, a witaminy z grupy B regulują pracę gruczołów łojowych.

Warto również pamiętać, że naturalne soki owocowe to produkty, po które warto sięgać również podczas niskokalorycznych diet. Stanowią zdrowy rodzaj przekąski, która nie tylko ogranicza głód, ale i dostarcza organizmowi korzystnych związków odżywczych, dbając o świetne samopoczucie i zachwycający wygląd.